Zajęcia HDK

Serdecznie zapraszamy na zajęcia!Poniżej oferta zajęć animacyjnych HDK

Zespół tańca ludowego

Kultywowanie tradycji lokalnych przez tańce lokalne. Niesamowite zajęcia ruchowe angażujące umysł i ciało do nauki choreografii tańców tradycyjnych  z różnych zakątków naszego kraju.

ProwadzącyGrażyna Temporowicz

Tkactwo artystyczne

Tkactwo to dział przemysłu włókienniczego i rzemiosła zajmujący się wytwarzaniem tkanin oraz ich wykończeniem. Jedno z najstarszych rzemiosł uprawianych przez człowieka.

ProwadzącyKatarzyna Partyka

Zumba Kids

Choreografie inspirowane są głównie tańcami latynoskimi (salsa, merengue, cumbia, reggaeton, soca, samba, tango,flamenco). Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku.

ProwadzącyJolanta Głowacz

Zajęcia świetlicowe

Świetlica promująca różne kreatywne formy spędzania czasu. Daje młodym ludziom przestrzeń do szukania swoich pasji i hobby. Zajęcia z rożnych dziedzin pozwalają odnaleźć swoje talenty.

ProwadzącyJoanna Błaszczak

Zajęcia teatralne

Tworzywem teatru jest aktor, który buduje dla widza umowną rzeczywistość teatralną. Spektakl bez aktora nie jest możliwy. Aktor buduje swoja kreację sceniczną za pomocą ruchu, gestu i mimiki.

ProwadzącyJolanta Głowacz

Dziecięce grupy baletowe

Termin balet ma kilka powiązanych z sobą znaczeń najogólniej jest to rodzaj widowiska teatralnego, w którym głównym środkiem wyrazu jest taniec, wykonywany przez tancerzy według choreografii.

ProwadzącySylwia Hrycuniak

Hrubieszowski Klub Fantastyki

Gatunek literacki, a także filmowy, komiksowy, gier a niekiedy i malarstwa. Fantastyka to świat, który w całości, lub w części różni się od rzeczywistości np: nadnaturalnością i technologiami.

OpiekunJoanna Błaszczak

Zajęcia wokalne

Śpiew to najstarszy typ wykonawstwa muzycznego, polega na artystycznym operowaniu głosem podczas wykonywania utworu muzycznego. Istnieje wiele rozmaitych metod śpiewu.

ProwadzącyKrzysztof Gumiela

Warsztaty „Stare, Nowe”

Okazuje się, że samemu można reanimować stare krzesło czy wysłużony mebel oraz przy tym uczyć się tradycyjnych technik. Można bawić się tworzywem i szukać kreatywnych rozwiązań.

ProwadzącyKatarzyna Partyka

Taniec towarzyski

Przekonaj się, że taniec towarzyski to nic trudnego i dołącz do zajęć organizowanych przez HDK. Uczestnicy poznają tańce standardowe – walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep oraz tańce latynoamerykańskie – samba, rumba, cha cha i jive.

ProwadzącyMichał Łokiński

Klub Literacki Ziemi Hrubieszowskiej

„Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy.” – Wisława Szymborska – Nic dwa razy: Wybór wierszy

Poniedziałek – godz. 16:00

Zajęcia Plastyczne

Doskonalimy umiejętności, rozwijamy pasje, kształtujemy wrażliwość artystyczną, warsztatową i manualną. Poznajemy nowe techniki plastyczne….

ProwadzącyEwa Watras, Andrzej Marut

Klub Złotego Wieku

Klub Złotego Wieku jest dobrą formą aktywnego spędzenia czasu dla dorosłych i dojrzałych osób. Spotykając się na zajęciach wspólnie poznajemy pasje seniorów, dzielimy się radami i doświadczeniem.

ProwadzącyJolanta Głowacz

Hrubieszowski Klub Kolekcjonera

Kolekcjonerstwo to świadome gromadzenie przedmiotów o ustalonym zakresie merytorycznym, topograficznym lub chronologicznym ale to również pasja i zamiłowanie.

ProwadzącyBarbara Smal

Grupa integracyjna „Niepokonani”

Grupa integracyjna – teatralna skupia twórców w różnym wieku. Tworzą spektakle, grają na deskach scen regionu. Biorą udział w wydarzeniach kulturalnych uświetniając je swoją obecnością.

ProwadzącyJoanna Błaszczak