Zajęcia dla dzieci i młodzieży

Serdecznie zapraszamy małych i dużychPoniżej oferta zajęć animacyjnych HDK

Dziupla Artystyczna

Świetlica promująca różne kreatywne formy spędzania czasu. Daje młodym ludziom przestrzeń do szukania swoich pasji i hobby. Zajęcia z rożnych dziedzin pozwalają odnaleźć swoje talenty.

ProwadzącyJoanna Błaszczak

Dziecięce grupy baletowe

Termin balet ma kilka powiązanych z sobą znaczeń najogólniej jest to rodzaj widowiska teatralnego, w którym głównym środkiem wyrazu jest taniec, wykonywany przez tancerzy według choreografii.

ProwadzącySylwia Hrycuniak

Zajęcia teatralne

Tworzywem teatru jest aktor, który buduje dla widza umowną rzeczywistość teatralną. Spektakl bez aktora nie jest możliwy. Aktor buduje swoja kreację sceniczną za pomocą ruchu, gestu i mimiki.

ProwadzącyJolanta Głowacz

Hrubieszowski Klub Fantastyki

Gatunek literacki, a także filmowy, komiksowy, gier a niekiedy i malarstwa. Fantastyka to świat, który w całości, lub w części różni się od rzeczywistości np: nadnaturalnością i technologiami.

OpiekunJoanna Błaszczak

Zajęcia wokalne

Śpiew to najstarszy typ wykonawstwa muzycznego, polega na artystycznym operowaniu głosem podczas wykonywania utworu muzycznego. Istnieje wiele rozmaitych metod śpiewu.

ProwadzącyKrzysztof Gumiela

Warsztaty „Stare, Nowe”

Okazuje się, że samemu można reanimować stare krzesło czy wysłużony mebel oraz przy tym uczyć się tradycyjnych technik. Można bawić się tworzywem i szukać kreatywnych rozwiązań.

ProwadzącyKatarzyna Partyka

Pracownia Tkacka

Tkactwo to dział przemysłu włókienniczego i rzemiosła zajmujący się wytwarzaniem tkanin oraz ich wykończeniem. Jedno z najstarszych rzemiosł uprawianych przez człowieka.

ProwadzącyMagdalena Sielicka, Katarzyna Partyka

Zespół tańca ludowego

Kultywowanie tradycji lokalnych przez tańce lokalne. Niesamowite zajęcia ruchowe angażujące umysł i ciało do nauki choreografii tańców tradycyjnych  z różnych zakątków naszego kraju.

ProwadzącyGrażyna Temporowicz

Zumba Kids

Choreografie inspirowane są głównie tańcami latynoskimi (salsa, merengue, cumbia, reggaeton, soca, samba, tango,flamenco). Zumba zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku.

ProwadzącyJolanta Głowacz

Klub Literacki Ziemi Hrubieszowskiej – konsultacje indywidualne

„Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy.” – Wisława Szymborska – Nic dwa razy: Wybór wierszy

ProwadzącyMaria Marut

Zajęcia Plastyczne

Doskonalimy umiejętności, rozwijamy pasje, kształtujemy wrażliwość artystyczną, warsztatową i manualną. Poznajemy nowe techniki plastyczne….

ProwadzącyAndrzej Marut